Igazságbeszéd a foglalkoztatási adatokról?

„Újra és óriási csúsztatásnak voltunk szem- és fültanúi” – reagált Czomba Sándor Gyurcsány Ferenc hétfői parlamenti beszédében a foglalkoztatási adatokról tett kijelentéseire. A fideszes politikus kiemelte: az Állami Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 2007 decemberében 445 ezer fő volt a regisztrált munkanélküliek száma, ami 2006 decemberéhez képest 41 ezres növekedést jelent.

MNO
2008. 02. 18. 16:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc csúsztatott a foglalkoztatási adatokról hétfői parlamenti beszédében – mondta Czomba Sándor, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője sajtótájékoztatón. Előzőleg az ülésteremben a miniszterelnök évértékelő beszédére reagálva Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője arról beszélt, hogy 2002-ben 5,6 százalék volt a munkanélküliség, 2008 elején 7,7 százalék; jelenleg 445 ezer munkanélküli van Magyarországon, közülük több mint 42 ezren 25 évnél fiatalabbak, tehát pályakezdők. Gyurcsány Ferenc viszonválaszában azt mondta, a KSH adatai szerint 2002-ben 3 millió 850 ezer ember dolgozott, 2007-ben 3 millió 900 ezer.

Czomba Sándor szerint „újra és óriási csúsztatásnak voltunk szem- és fültanúi”, ugyanis a KSH-adatok helytállóak, ha nemzetközi összehasonlításokat vizsgálunk, a hazai munkaerőpiac szempontjából, azonban sokkal relevánsabbak azok az adatok, amelyeket az Állami Foglalkoztatási Szolgálat tart nyilván. A fideszes politikus – aki elmondása szerint maga is vezetett munkaügyi kirendeltséget – kiemelte: az Állami Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 2007 decemberében 445 ezer fő volt a regisztrált munkanélküliek száma, ami 2006 decemberéhez képest 41 ezres növekedést jelent. Hozzátette: a KSH adatai szerint 2002 és 2005 között 28 ezerrel nőt a foglalkoztatottak száma, ugyanakkor 65 ezerrel emelkedett a munkanélküliek száma.

A legnagyobb problémának Czomba Sándor azt nevezte, hogy a munkanélküliség tekintetében kettészakadt az ország: míg a közép-magyarországi régióban 2007 decemberében 46 ezer regisztrált munkanélküli volt, addig például csak az észak-alföldi régióban 111 ezren voltak munka nélkül. A képviselő hangsúlyozta: a megoldás a valódi munkahelyek teremtése, és amíg ez nem történik meg, a foglalkoztatási adatok tekintetében csak statisztikai módszerekkel lehet javulást elérni. Hiába mondják, hogy a foglakoztatás nő, ha hazamegyek és azt látom, a környezetemben élők is munkanélküliek – fogalmazott.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.