Toller-ügy: a Deport ’56 levélben fordult az ügyészhez

A Deport ’56 elnöke levélben fordult Domonkos László megbízott vezető ügyészhez, melyben a Toller-feljelentés kapcsán arra kéri, hogy a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságra való áthelyezésről szóló határozatot részükre utólag küldje meg. A Tolna megyei online híradása szerint a megyei rendőrkapitányság bűnügyi osztálya bűncselekmény hiányában szüntette meg a nyomozást dr. Toller László tiszteletdíjának ügyében – olvasható a Deport '56 levelében.

MNO
2008. 02. 26. 13:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dr. Horváth Péter osztályvezető-helyettes elmondta, hogy csalást az követ el, aki mást tévedésbe ejt vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz. Dr. Toller László állapotával kapcsolatban azonban mindenki tisztában volt, a csalás tehát szóba sem jöhet – olvasható a Deport ’56 levelében. A gond csak az, hogy a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság csalás miatt tett feljelentések ügyében nyomozott, az ’56-os Deportálások Tényfeltáró Bizottsága képviseletében pedig jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja miatt tettünk feljelentést azok ellen a személyek ellen, akik felelősek azért, hogy 2007. január 31-e után is folyamatosan kiutalták dr. Toller László országgyűlési képviselő tiszteletdíját és költségátalányát – írja a szervezet levelében.

A Deport ’56 szerint a két feljelentést nem lehet összekeverni, mert más bűncselekményről szól az egyik, mint a másik, és az elkövetők köre is eltérő. Az előzményekhez tartozik, hogy a Deport ’56 az Országos Rendőr-főkapitányságon tett feljelentést 2008. január 13-án, amelyet azonnali hatállyal áttettek a Központi Nyomozó Főügyészségre – írják. Innen két nap múlva – azaz január 15-én – szintén áttették a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészséghez, amelyről értesítést is kapott a Deport ’56. Mivel további értesítést nem kaptunk, abban a hiszemben voltunk, hogy a nyomozást elrendelték, és az zavartalanul folyik – olvasható a levélben. A szervezet a Tolna megyei online híradásából tudta meg, hogy a Deport ’56 feljelentése is a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságra került, ahol azt illetékesség hiányában nem vizsgálták, és azt meg fogják küldeni az ügyben illetékes budapesti rendőrkapitányságnak. Mindent összevetve tehát a szervezet feljelentése immáron az ötödik helyre fog megérkezni, anélkül, hogy bármi érdemi intézkedés történt volna – olvasható a szervezet elnökének levelében.

Dr. Szerdahelyi Szabolcs, a Deport ’56 elnöke arra kérte Domonkos László megbízott vezető ügyészt, hogy a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságra való áthelyezésről szóló határozatot részükre utólag küldje meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.