Tubes: civilek útszűkítéssel tiltakoztak a radar ellen

Autókkal szűkítették le a Tubesre vezető út bejáratát radarellenes civilek, hogy akadályozzák a lokátor esetleges építésének munkálatait. A demonstrálók azt mondták, azért „kényszerültek” erre a lépésre, mert észlelték, hogy a honvédelmi tárca megkezdte a tervezett radar helyén álló adótorony híradástechnikai eszközeinek leszerelését.

MNO
2008. 02. 26. 9:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Radarellenes civilek autókkal szűkítették le a Tubesre vezető út bejáratát, és murvából gátat készítettek kedd reggelre az úton, hogy akadályozzák a lokátor esetleges építésének munkálatait – tapasztalta a távirati iroda tudósítója a helyszínen.

Az MTI által megkérdezett demonstrálók azt mondták, azért „kényszerültek” erre a lépésre, mert észlelték, hogy a honvédelmi tárca megkezdte a tervezett radar helyén álló adótorony híradástechnikai eszközeinek leszerelését. Ezzel pedig a NATO-lokátor építése tulajdonképpen megkezdődött, annak ellenére, hogy a Fővárosi Ítélőtábla még nem döntött az építési engedély végrehajthatóságának felfüggesztéséről. Szerintük az út szűkítésével nem követtek el jogsértést, mert az hivatalosan négy méter széles, és ebben a szélességben a járművek közlekedhetnek rajta.

Az úttorlaszok hírére rendőrök érkeztek a helyszínre, akik megbírságolták a szabálytalanul parkoló autósokat.

A HM szerint nem a radar miatt van

A Honvédelmi Minisztérium (HM) a Magyar Honvédség éves karbantartási tervének megfelelően 2008. február 18-án megkezdte a Tubes-tetőre telepített híradástechnikai eszközök éves karbantartási, felújítási, javítási munkálatait. Ennek keretében a HM Armcom Zrt. szakemberei előbb leszerelték a repülésirányító rádióantennákat és a rádiórelé-antennákat a honvédségi területen lévő tornyokról, majd a karbantartási feladatok elvégzését követően – várhatóan már holnap – visszaszerelik azokat – közölte a tárca.

A HM szerint a most folyó munkálatoknak nincs semmilyen köze a tervezett radarberuházáshoz, az a szokásos, korábban is elvégzett éves karbantartás része. A berendezések visszaszerelésének bármilyen okból történő elmaradása, megakadályozása vagy késleltetése veszélyezteti a polgári és katonai légi közlekedés és az abban részt vevő emberek biztonságát – hívta fel a figyelmet a tárca közleménye.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.