Tubesi NATO-lokátor: 4600 pécsi perelheti be a magyar államot

Tízmilliárd forint kártérítést követel nyílt levelében a kormánytól a Civilek a Mecsekért Mozgalom, mivel úgy látják: a tubesi NATO-lokátor elkészülte után kevesebbet érnek majd az ingatlanjaik.

MNO
2008. 02. 24. 9:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Négyezer-hatszáz pécsi pereli be az államot, ha megkezdődik a tubesi NATO-lokátor építése. A Civilek a Mecsekért Mozgalom a kormánynak írt nyílt levelet az ügyben, ebben az áll: tízmilliárd forintra is rúghat a követelt kártérítés. Álláspontjuk szerint ugyanis a katonai objektum felépítésével vesztenének értékükből ingatlanjaik.

Hasonló ügyre volt már példa: február elején döntött a bíróság abban a perben, amelyet egy pécsi utca lakói indítottak a közelükben felépült trafóállomás miatt. Az eljárás a lakók győzelmével zárult, a bíróság kimondta, hogy az ingatlanok értékvesztéséhez elegendő az egészségkárosodástól való félelem is. A tubesi NATO-lokátor építésének előkészítése már megkezdődött: a honvédelmi tárca kiválasztotta a kivitelezőt. Szekeres Imre honvédelmi miniszter ugyanakkor korábban azt ígérte, az építkezéssel megvárják a jogerős ítéletet az építési engedélyről szóló perben.

(Hír TV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.