A 439 négyzetméteres irodaépületből és két üzemcsarnokból álló telephely egykor nyolcvanmillió forintos támogatást kapott a Baja Ferenc akkori szocialista környezetvédelmi miniszter által felügyelt területfejlesztési alapból – írja az Index. A gyár körüli történések belekerültek a helyi maffiózókat figyelő titkosszolgálat Nyírfa-ügy dossziéjába és rendőrségi vizsgálat is indult a vissza nem térítendő pénzek ügyében.
A támogatás ellenére, vagy éppen amiatt a gyár csak néhány hónapot működött, a pénzt a cég az akkori hírek szerint visszafizette. Az italgyár üzleti sikerét, az ukrán-orosz piacra szánt vodka értékesítését az akkoriban bevezetett vámtörvények is gátolták.
A portál értesülése szerint a telephelyet most 3,4 millió euróért, mintegy 880 millió forintért akarják eladni. Az értékesítést a schengeni határ forgalmának fellendülésére alapozzák. A tervek szerint a vodkaüzem területére egy széles nyomtávú vasúti átrakó kerülhet.
(index.hu)