Geotermikus hőenergia: Körmenden földből fűthetik a várost

Döntöttek a körmendi önkormányzati képviselők: zöld utat kapott egy fővárosi cég a geotermikus hőenergia előállítására, értékesítésére, de legelőször a kutatásra. Ha minden jól megy, bő két év múlva földből fűthetik majd a várost.

MNO
2008. 03. 11. 9:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti kft. ajánlatát már csak azért is támogatta a testület, mert a kutatással járó összes költség a céget terheli. Körmenden állítólag 80-90 százalékos az esélye annak, hogy a város alatt kitermelésre érdemes geotermikus energiamező található, amire hőerőmű épülhet. A futamidő 28-30 hónap, de már 9 hónap után eldől, hogy érdemes-e tervezésre, cégalapításra, hatástanulmányok készítésére pénzt költeni – olvasható a Vas Népében.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.