Jól döntött a szavazatszámláló bizottság Egerben

Helyesen járt el a szavazatszámláló bizottság, amikor nem hagyott voksolni a március 9-i népszavazáson egy gondnokság alatt álló egri férfit - állapította meg szerdai ülésén a Heves Megyei Területi Választási Bizottság.

MNO
2008. 03. 12. 15:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bizottsághoz érkezett beadvány szerint a cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá helyezett férfi kifogásolta, hogy a szavazatszámláló bizottság nem biztosította számára a voksolás lehetőségét. Azzal érvelt, hogy nincs eltiltva a közügyektől, ezért jogtalanul utasították el szavazatát.

Az alkotmány rendelkezése szerint a cselekvőképességet korlátozó gondokság alá helyezett személy nem szavazhat – tolmácsolta a bizottság indoklását Benkár József, a Heves Megyei Területi Választási Iroda vezetője az MTI-nek. A döntés ellen jogorvoslati kérelem nyújtható be három napon belül az Országos Választási Bizottsághoz – tette hozzá.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.