Wittner, Morvai felszólalna: cigányok fenyegetőztek

A 2006-os rendőri túlkapásokról rendeznek estet Erdőtelken többek között Wittner Mária és Morvai Krisztina részvételével. Heves város cigány közösségének néhány tagja az est szétverésével fenyegetőzik. A szervező Tóth-Pál József szerint Erdőtelek első embere, Bakos Károly a művelődési ház vezetőjét kérdőre vonta, miért engedte meg „a fasiszta estet”.

Konopás Noémi
2008. 03. 06. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az a legsajnálatosabb, hogy a magyar nép nem tüntethet, se nem szervezhet a kormányintézkedések miatt politikai esteket sem, mert már a politikai elit a kisebbséget is felhasználja hisztériakeltésre és fenyegetőzésre” – mondta el az MNO-nak Tóth-Pál József, aki azt sérelmezi, hogy az általa péntekre Erdőtelken szervezett politikai estet Heves város cigány közösségének néhány tagja meg akarja akadályozni.

A romák Wittner Máriát és Morvai Krisztinát, az estre érkező két előadót lenácizták, és azzal riogatják a szomszédos településen tervezett program résztvevőit és rendezőit, hogy a rendezvényt „bármi áron” meg fogják akadályozni – mondta el az MNO-nak Tóth-Pál József, a rendezvény szervezője.

A programot a szervezők Erdőtelek falugyűlésén jelentették be a lakosoknak a polgármester, a képviselő-testület és a jegyző előtt, egyúttal őket is meghívták az eseményre. Bakos Károly, a település első embere nem örült a politikai estnek, arra hivatkozott, hogy nem akar politizálni – közölte a program szervezője. Tóth-Pál elmondása szerint egy nappal a rendezvény előtt Erdőtelek polgármestere azzal a kérdéssel kereste fel a helyi művelődési ház vezetőjét, hogy „miért engedte a fasiszta estet”.

Az MNO Heves Cigány Kisebbségi Önkormányzatának elnökét is megkereste, ám Balogh Jánosné közölte: sem a politikai estről, sem a fenyegetésről nem hallott. A polgármestertől is szerettük volna megtudni, mi történt pontosan, ám nem volt hajlandó az MNO-nak nyilatkozni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.