Az Élet menete elnevezésű program a Dohány utcai zsinagóga előtti gyülekezéssel kezdődik szerdán este hatkor, ahol Horváth Csaba, Budapest főpolgármester-helyettese mond beszédet, majd elindulnak a Duna-korzón keresztül a rakpartra, ahol cipőket ábrázoló szobrok emlékeztetnek a nyilasterror idején elkövetett Duna-parti vérengzésekre – közölte Gordon Gábor.
Gordon Gábor arra is felhívta a figyelmet, hogy az Élet menete elnevezésű rendezvényt 2002 óta tartják meg Magyarországon. A fáklyás felvonulást és emlékezést mindig április 16-án tartják, ugyanis 1944-ben ekkor kezdődött a magyarországi zsidóság gettóba telepítése. Mint elmondta, az Orbán-kormány idején vetődött fel, hogy ez a nap legyen a holokauszt áldozatainak magyarországi emléknapja. Erre 2000 januárjában Pokorni Zoltán akkori oktatási miniszter tett javaslatot.
Kardos Zoltán, a Holokauszt-emlékközpont kommunikációs vezetője elmondta: jövő szerdán módszertani konferenciát rendeznek a holokauszt tanításáról a Zuglói Pedagógiai Szakmai Központban. Ugyanezen a napon a Holokauszt-emlékközpontban az eddigi gyakorlattól eltérően nem történész, hanem az emlékközpont önkéntese, az egyetemi hallgató Hédi Fanni mond beszédet arról, hogyan látják a fiatalok a holokauszt problémakörét, ezután gyertyákat gyújtanak az áldozatok emlékére. Innen csatlakozhatnak majd az érdeklődők az Élet menete felvonuláshoz.
Jövő szerdán szervez emlékkoncertet és közös gyertyagyújtást az Országgyűlés, az Oktatási és Kulturális Minisztérium, a terézvárosi önkormányzat és a Terror Háza Múzeum, ahol az ünnepségen részt vevőket Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója köszönti. Beszédet mond Hiller István oktatási és kulturális miniszter, Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának elnöke, Suchman Tamás országgyűlési képviselő és Domonkos István, a holokauszt egyik túlélője – tájékoztatta az MTI-t a Terror Háza Múzeum közleménye.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.