Állambiztonsági munkahelyek létrehozásában bábáskodott Kapolyi?

Kapolyi László is részese volt az orwelli világnak: 1984-ben a milliárdos szocialista vállalkozó akkor még ipari miniszterként aláírta azt a Belügyminisztériummal kötött megállapodást, ami alapján 154 állambiztonsági munkahelyet hoztak létre a tárcánál, és nagyobb ipari cégeknél.

MNO
2008. 04. 30. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dokumentumot és az akkori belügyminiszter, Horváth István Kapolyinak címzett kísérőlevelét a Helyi Théma hetilap hozta nyilvánosságra.

A megállapodás szerint a titkos tiszteket az iparágak fontossági sorrendjében osztották be, feladatuk az antikommunista tevékenységek megfigyelése volt. Az ügynökök Medgyessy Péterhez hasonlóan a belső elhárításnak dolgoztak.

Kapolyi László egyébként továbbra is tagadja, hogy fizetett volna a Finder Bt.-nek azért, hogy adatokat gyűjtsenek Orbán Viktor volt miniszterelnökről, Simicska Lajos egykori APEH-elnökről és Kalmár István volt Posta-vezetőről. A Magyar Nemzet birtokába jutott hangfelvétel szerint a valódi megbízó Keller László akkori közpénzügyi államtitkár volt, aki Kapolyira a finanszírozást bízta.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.