Gyurcsány köszönetet mondott és elballagtatta az SZDSZ-t

„Ballagás napja van ma. Nem, nem arra gondolok, hogy a mai napot követően az SZDSZ elhagyja a kormányt. Ez így ironikus megjegyzés lenne. De erre még visszatérek” – írja blogjában Gyurcsány Ferenc.

MNO
2008. 04. 30. 13:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányfő elárulja, hogy Péter és Bálint fia ma egy napon ballag, de nem látja rajtuk az ünnepélyességet, a lelkesültséget, bár hozzá teszi ő sem csinált „a ballagásból hatalmas faksznit”. Régen, aki leérettségizett belépett az úriemberek világába – írja Gyurcsány Ferenc az internetes naplójában.

Az érettségi bizonyítvánnyal rendelkező fiatal „sétabottal grasszálhatott a korzón, hiszen korosztályának alig pár százalékát érte ez a kitüntető lehetőség”, ma viszont ezzel ellentétben az „érettségi társadalmi mobilizációs ereje alig több mint egykor az elemi iskoláé” – véli a kormányfő. A blogja végén Gyurcsány megköszöni az SZDSZ-nek az együttműködést, és sajnálja hogy a szakítás mellett döntöttek a liberálisok. Végül megjegyzi: „azt kívánom nekik, hogy találják meg, erősítsék meg liberális karakterüket, legyenek sikeresek!”

(hirado.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.