A péntek éjszakába nyúló balatonfüredi ülésen történtekről szólva az elnök elmondta azt is, hogy egy évvel ezelőtti megválasztása óta most először volt határozatképes a választmány ülése, tekintettel arra, hogy a 22 tagból ezúttal 13-an részt vettek. A tagok többsége egy éven át bojkottálta az üléseket, többnyire csak 4-5 tag jelent meg – tette hozzá. Tihanyi László szerint nem tudták neki megbocsátani azt, hogy tavaly ő győzött a megyei pártelnöki tisztségért folytatott versenyben Dióssy Lászlóval szemben (aki jelenleg a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára), s szerinte az végképp kiváltotta az erős „veszprémi tábor” ellenszenvét, hogy nem volt hajlandó eljátszani a „száját befogó, politikához nem értő báb” szerepét.
Tihanyi László – aki a balatonfüredi szívkórház főorvosa – jellemzőnek nevezte a péntek esti füredi választmányi ülést is, mondván: ellenfelei ezen megjelentek ugyan, ám változatlanul az ő lemondását akarták kikényszeríteni, másról pedig nem is voltak hajlandók tárgyalni. Azt a fontos kérdést például, hogy az SZDSZ Veszprém megyei választmánya a pártnak a kormánykoalícióból való kilépését vagy bennmaradását támogatja-e, napirendre sem voltak hajlandók venni – tájékoztatott az elnök. Tihanyi László emlékeztetett arra, hogy a három megyei alelnök által összehívott, március 28-i választmányi ülésen, amelyre ő nem ment el, az alelnökök és az akkor jelen lévő 17 tag lemondásra szólította fel őt. Erre ő nem hajlandó, és ezt a mostani választmányi ülésen is nyomatékosította – jegyezte meg.
Rámutatott ugyanakkor arra, hogy a március 28-i „összejövetelt” nem is lehetett választmányi ülésnek, annak döntését pedig választmányi határozatnak nevezni, mert az alapszabály szerint a tagokat nyolc nappal előbb értesíteni kell az ülésről a napirend megnevezésével, ám akkor mindössze 2-3 nappal előbb mentek csak ki a meghívók. Az elnökkel szembeni bizalmatlansági indítványt pedig napirendre sem lehetne tűzni, ilyen kezdeményezés lehetősége – ami lényegében nem más, mint a visszahívhatóság intézménye – az SZDSZ alapszabályában nem is szerepel – hangsúlyozta.
Tihanyi László utalt arra is, hogy visszautasítja az alelnökök és választmányi tagok folyamatos vádjait, melyek szerint ő önállósította volna magát, nem beszélt volna meg semmit a választmánnyal, és túlságosan is „beleártotta” volna magát az országos politikába. Mint megjegyezte: az SZDSZ Országos Tanácsának tagjaként „talán foglalkozhat országos politikával is”.
Molnár Margit, az SZDSZ Veszprém megyei alelnöke az MTI-nek szombaton elmondta: a péntek késő esti választmányi ülésen valóban arra „kapacitálták” Tihanyi elnököt, hogy jobb lenne, ha belátná, le kellene mondania, hiszen 22 választmányi tagból 18 nem áll mögötte. Az alelnök az MTI-nek ismét a március 28-án már elmondottakat nyomatékosította, nevezetesen: a tarthatatlan helyzet azáltal állt elő, hogy az elnök semmit sem beszélt meg a választmánnyal és velük, az alelnökökkel sem. Maga hozta meg a döntéseket, és ment a saját feje után – vélekedett az alelnök.
Molnár Margitot ugyanakkor meglepte Tihanyi László azon állítása, hogy ő a választmány elnökségét és több tagját lemondásra szólította volna fel, ugyanis szerinte ilyen nem hangzott el. Az alelnök ismét azt hangsúlyozta, hogy Tihanyi László nyilatkozatait a választmány továbbra sem tekinti az SZDSZ Veszprém megyei véleményének, s Tihanyi elnökkel a jövőben nem kívánnak semmilyen kérdésben sem vitát folytatni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.