15 éves a Magyar Közigazgatási Bírák Országos Egyesülete

A Magyar Közigazgatási Bírák Országos Egyesülete alapításának tizenöt éves évfordulója alkalmából kétnapos szakmai tanácskozást tart Miskolc-Lillafüreden, a csütörtökön kezdődő konferencián elsőként Lomnici Zoltán, az Országos Igazságszolgáltatási Tanács és a Legfelsőbb Bíróság elnöke idézte fel az egyesület alapítása óta eltelt időszakot.

MNO
2008. 05. 08. 16:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Legfelsőbb Bíróság elnöke újságíróknak elmondta: évről évre több ezer kérelem, kereset érkezik a bíróságokhoz a legkülönbözőbb területeken a közigazgatás témájában. Példaként említette az építés-, illetve a pénzügyet és a kisajátítást, tehát mindazokat, ahol az állampolgárok számára sérelmes határozat született, illetve születhet az állammal szemben.

Lomnici Zoltán szerint a magyar közigazgatási bíráskodást – amely másfél évtizedes múltra tekint vissza – elismerik a világban.

Darák Péter, a Magyar Közigazgatási Bírák Egyesületének elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon nincsenek külön közigazgatási bíróságok, ezeket a feladatokat a hagyományos intézményrendszerben az erre szakosodott bírák látják el. Úgy fogalmazott, hogy ezért tartják fontosnak a szakmai fórumokat, ahol megvitathatják az aktuális problémákat és a területet érintő kérdéseket.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.