A külügybe kérették Szlovákia budapesti nagykövetét

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A Külügyminisztériumba kérették csütörtökön Szlovákia budapesti nagykövetét; valószínűleg nem lesz magyar–szlovák miniszterelnöki találkozó a közeljövőben – mondta Szentiványi Gábor külügyi szakállamtitkár csütörtökön azt követően, hogy tárgyalt Juraj Migas nagykövettel. Erre azért kellett sort keríteni, mert Ján Slota, a szlovák kormány egyik koalíciós pártjának vezetője „lovasbohócnak” nevezte Szent István királyt.

MNO
2008. 05. 15. 17:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csapody Miklós szerint jogos volt a magyar reakció, de az események folyamát ez nem fogja megváltoztatni. „Az eseményekben érdemi változás a magyar Külügyminisztérium helyes és korrekt fellépése, valamint a szlovák hisztérikus válasz nem hoz eredményt” – hangsúlyozta az MDF képviselője reagálásában az MTI-nek. Csapody Miklós szerint a rendszerváltás óta most először fordult elő Magyarországon, hogy a kormány lépéseket tesz a határon túli magyarok érdekében egy ellenzéki képviselő felvetése alapján. Ilyen körülmények között nem kerülhet sor a szlovák–magyar kormányfői találkozóra – tette hozzá.

A képviselő reméli, hogy Ján Slota Szent Istvánról tett kijelentésére a Magyar Katolikus Egyház és a Vatikán is reagál majd. Kiss Péter kancelláriaminiszter és Dusan Caplovic szlovák miniszterelnök-helyettes legutóbb április elején egyeztetett a kormányfői találkozóról, ekkor abban állapodtak meg, hogy nyáron, feltehetően már június első felében Gyurcsány Ferenc hivatalos látogatást tesz Szlovákiában, eleget téve Robert Fico szlovák kormányfő korábbi meghívásának.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.