A tb-törvény visszavonásáról is dönt a T. Ház

A Legfelsőbb Bíróság elnökéről, valamint az adatvédelmi és a jövő nemzedékek országgyűlési biztosáról szavaz az Országgyűlés hétfőn. A Fidesz–KDNP hétfőn arról döntött, hogy mind a Legfelsőbb Bíróság elnökének jelölt Baka András, mind Péterfalvi Attila és Fülöp Sándor ombudsmanjelöltek megválasztását támogatja. Az egészségbiztosítási törvény visszavonásáról is döntenek a honatyák. Sólyom László is részt vesz az ülésen.

MNO
2008. 05. 26. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Legfelsőbb Bíróság elnökének Baka Andrást, a strasbourgi emberi jogi bíróság volt bíráját jelölte április végén Sólyom László köztársasági elnök. A Fidesz–KDNP Frakciószövetség hétfői ülésén az a döntés született, hogy a fideszes és a KDNP-s képviselők a délutáni parlamenti szavazáson támogatják mind a Legfelsőbb Bíróság elnökének jelölt Baka András, mind Péterfalvi Attila és Fülöp Sándor ombudsmanjelöltek megválasztását – olvasható a Fidesz közleményében.

Az SZDSZ nem támogatja a jelöltet. A két ombudsmani poszt december közepe óta betöltetlen, az államfő jelöltjeit eddig háromszor szavazta le a Ház.

Sólyom László május 9-én jelentette be, hogy a posztot korábban is betöltő Péterfalvi Attilát adatvédelmi biztosnak, Fülöp Sándor jogászt pedig a jövő nemzedékek ombudsmanjának jelöli. Mindketten voltak már jelöltek, az államfő azért jelölte őket újra, mert ők kapták a legtöbb voksot a parlamenti szavazáson. Az öt frakció ma alakítja ki álláspontját a jelöltekről.

A tb-törvényről is döntenek

Határoznak a képviselők az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény felülvizsgálatáról, amely a jogszabály jelentős részét hatályon kívül helyezi. Mikola István a név szerinti szavazásról elmondta, erre azért van szükség, hogy mindenki tisztán láthassa, mi a véleménye az MSZP-s politikusoknak. A Fidesz szakpolitikusa emlékeztetett rá: a szocialista honatyák egy része még az elmúlt hetekben is arról beszélt, hogy a parlamenten kétszer is áterőszakolt jogszabály jó.

Az ellenzéki pártok várhatóan megszavazzák a törvény hatályon kívül helyezését. Kivéve a kormányt kívülről támogató SZDSZ-t, amely már korábban jelezte: nem értenek egyet az egészségbiztosítási reform visszavonásával.

(MTI/hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.