A Tisza-tó is csatlakozott az Európai Tavak Hálózatához

Júniusban a spanyolországi Valenciában tartják az Európai Tavak Hálózatának (ETH) következő tanácskozását, melyen a Tisza-tó ökoturisztikai és idegenforgalmi lehetőségeiről is szó esik.

MNO
2008. 05. 07. 8:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ETH kezdeményezője a franciaországi Loire-Atlantuque megye volt, s utóbb csatlakozott az Albufera-tóval Spanyolország, a Miedwie-tóval Lengyelország, a Brösjon-tóval Svédország, a Hernád-Bodrog vízgyűjtőivel Szlovákia, s a Tisza-tóval hazánk.

A csatlakozott országok, illetve a szakemberek nem csupán a vízgazdálkodás közös kérdéseit és problémáit vitatják meg, hanem olyan projektek kidolgozását is tervezik, melyekkel uniós források nyerhetők el. Valamennyi európai tóvidéket érint az eliszaposodás megszüntetése, a vízminőség védelme vagy a vizek ipari hasznosításának mértéke.

Az ETH partnerországai márciusban ismerkedtek meg a Tisza-tóval.

(heol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.