A testület tárgyalt Révész Máriusz (Fidesz) és Alföldi Albert (MSZP) önálló indítványáról is, mellyel a képviselők azt kezdeményezték, hogy a magyar igazolvánnyal rendelkező szerbiai és ukrajnai magyaroknak ne kelljen meghívólevelet igényelniük magyarországi vízumuk kiállításához.
Az erről szóló vitában Horváthné Fekszi Márta és Gémesi Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal szakállamtitkára úgy foglalt állást, hogy a javaslat nem támogatható, mert egyrészt a vízumigénylés az Európai Unióban nem nemzeti hatáskör, másrészt a szerbiai és ukrajnai magyarok többsége ma is díjmentesen kap magyarországi vízumot. A bizottság 9 igen, 10 nem szavazattal és 1 tartózkodással elutasította az önálló képviselői indítvány tárgysorozatba vételét.
(Forrás, MTI, Index)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!