A hétfői tárgyaláson a bíró először ismertette a Fővárosi Ítélőtábla végzését, amelyben elutasította az eljáró bírósági tanács – elfogultság miatti – kizárását. Ezt követően Balázs László reagált a második vádpontra, amely a csődbűntett elkövetése. A volt Baumag-vezető elmondta, hogy 2004. április 6-án lett jogerős a felszámolási végzés, de ő egy nappal korábbi dátumra már elkészíttette a cég beszámolóját. Ezt a munkát egy ezzel foglalkozó kft. végezte. Az előző, 2003. évre szerinte elég volt a beszámolót május végéig elkészíteni, így nem sértett semmilyen jogi előírást.
Adóbevallást viszont valóban nem készített, de egy polgári perben az erre hivatott cég elismerte a mulasztását, és az APEH által kirótt bírságot is átvállalta. Amúgy a felszámolás nyitómérlegében 160 millió forint kötelezettség szerepelt, amelynek 95 százaléka az adóhatóságot illette. Ezt követően Balázs László vitatta, hogy a kötvényt vásárló szövetkezeti tagok hitelezők lennének, bár a bírósági határozatok eddig más állásponton voltak – ismerte el Balázs László. A tulajdonos nem hitelező, a jövőben kifizetendő kötvényt pedig nem lehet szerepeltetni a mérlegben – érvelt. A volt Baumag-vezető egy vádpontot ismert el: a 2002 előtt keletkezett iratokat nem adta át a felszámolónak. Ezt ugyanis egy önkormányzattól bérelt helyiségben őrizték, amit a bérbeadó lepecsételt, így nem férhetett hozzá. Később, a zár feloldásakor viszont az önkormányzat továbbadta az iratokat a felszámolónak. A bíró annak a véleményének adott hangot, hogy a volt elnök vallomása semmi újat nem tartalmazott. A következő tárgyalást július 7-re tűzte ki, amikor elkezdi az iratok ismertetését. Ezt most azért nem tehette meg, mivel az eljárási szabályok tiltják, hogy a vádlott távollétében kerüljön erre sor, márpedig egy több vádpontban is érintett vádlott nem jelent meg a hétfő délelőtti tárgyaláson.
12 700 kisbefektető 30 milliárdja bánja
A Baumag-ügy büntetőpere 2007 januárjában indult. A perben a Baumag volt elnöke mellett további 9 személyt is megvádolt az ügyészség. A vád szerint magas kamattal ígéretes befektetési lehetőségeket kínáltak a vádlottak, de a pénz nagy részét nem fizették vissza, így 12 700 kisbefektetőt összesen mintegy 31,8 milliárd forinttal károsítottak meg. A Baumag Ingatlanbefektetési Szövetkezet 2003 ősze óta nem fizetett a tagjainak, akik annak idején a banki kamatoknál jóval nagyobb hozam reményében vitték pénzüket a céghez. A Baumag-károsultak által befizetett összeg megközelíti a 20 milliárd forintot, amelyhez hozamként további 20 milliárdot követelnek.
(mti, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.