Négy raportőri poszt létrehozását is javasolja a Tóbiás József vezette munkacsoport, egy társadalompolitikait, egy gazdaságpolitikait, egy külügyit és egy fejlesztéspolitikait. Új intézmény lenne a társadalmi bizottság, amely a döntések előtt a témával foglalkozó civil- és szakmai szervezetekkel egyeztetne. A jelenleg is működő, de más feladatokat ellátó képviselői szolgáltató iroda a képviselők választókerületi munkáját segítené.
Raportőri rendszerben készítette elő az MSZP-frakció az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényjavaslatot; a raportőri csoportban a frakció különböző munkacsoportjainak egy-egy képviselője vett részt.
Szanyi Tibor korábban arról beszélt, hogy ha támogatást kap az általuk felvázolt működési módszer, akkor indul a frakcióvezetői posztért. A tisztújítást június 2-ára tervezik. A frakcióvezetőség tagjai várhatóan újraindulnak posztjukért.
(mti)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!