Stratégiai partnerség: Gyurcsány Ferenc Párizsban tárgyal

Kereskedelmi témákról tárgyal ma Gyurcsány Ferenc és Nicolas Sarkozy Párizsban. A magyar miniszterelnök és a francia köztársasági elnök második alkalommal találkozik egymással hivatalos kétoldalú találkozón. A konzultáció előtt Gyurcsány találkozott a francia szocialisták vezetőjével, aki szerint a francia szocialisták is reformisták.

MNO
2008. 05. 22. 7:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A francia Szocialista Párt azt szeretné, ha a magyar szocialisták a hatalomban maradnának, mert bátor reformokat indítottak el, nagyon nagy erőfeszítéseket tettek, amelyeknek gyümölcse már kezd beérni – mondta csütörtökön a francia ellenzék vezető pártjának külügyi titkára. Pierre Moscovici előzőleg közel egyórás megbeszélést folytatott Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel a párizsi magyar nagykövetségen.

A volt Európa-ügyi miniszter szerint „fontos, hogy a magyarok megértsék: a reformok szükségesek az ország számára”. Hozzátette: „biztosítottam a magyar kormányfőt arról, hogy a francia szocialisták is reformisták, ugyanakkor Gyurcsány Ferenchez hasonlóan nagyon fontos számukra a szociális egyenlőség is”.

Gyurcsány és Sarkozy várhatóan stratégiai partnerségi okmányt írnak alá a két ország között. Gyucsány Ferenc látogatása alatt koszorút helyez el a Nagy Imre emlékműnél.(mti, Lánchíd Rádió)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.