Tarlós István hétfőn nyilatkozott erről az MTI-nek, példaként említve a BKV-nál kialakult, általa anarchikusnak nevezett viszonyokat, amelyeket szerinte jól mutat az is, hogy a cégtulajdonos önkormányzat képviselőitől megtagadják az információkat. Mint mondta, emiatt már levelet intézett a főpolgármesterhez, akit interpellálni is kíván ez ügyben.
A BKV-val kapcsolatban az ellenzéki politikus kifejtette, hogy miközben a tulajdonos képviselői csak egy „gyezsurnaja” felügyelete mellett nézhetik meg a cég titokszobájában a számukra engedélyezett iratokat, addig a mindenféle tiltás ellenére voltak, akik iratokat adtak át nekik.
Ezekből – mondta Tarlós István – furcsa dolgok derültek ki, például az is, hogy az előző metróbiztos évekig „pénzért bedolgozott a kivitelező cégnek”, annak ellenére, hogy a főpolgármesteri hivatal szakemberei kifogásolták ezt. Kiderült az is, hogy „a BKV tudomásával olyan pályázat esetében, ahol két pályázó volt, az egyik pályázót feladatjegyzéken belül arra inspirálták, hogy egyeztessen a másik pályázóval” – tette hozzá.
Tarlós István az önkormányzati működés súlyos problémájaként említette, hogy egy képviselőtársukat „egy fővárosi hivatali dolgozó az egyik városvezető környezetéből súlyosan elmarasztalta, és +kedves mindenki+ kezdetű levélben arra szólítja fel a BKV menedzsmentjét, hogy ezt a képviselőt valahogy le kell járatni”. A politikus megdöbbentőnek tartja ezt, s nem érti, „hogy engedheti meg magának egy városvezetői apparátusba tartozó hivatalnok mindezt”.
A Fidesz fővárosi frakcióvezetője közölte, hogy a hónap végén interpellálja ez ügyben a főpolgármestert. Demszky Gábor válaszáig azonban nem kíván nyilatkozni politikustársa, illetve az érintett kabinethivatalnok személyéről.
Tarlós István a BKV-val összefüggő gondok közt szólt arról is, hogy több mint gyanús tanácsadói szerződések születtek, amelyekbe a felügyelőbizottság határozata ellenére nem enged betekintést a cégvezetés a bizottság tagjainak. Emlékeztetett arra, a felügyelőbizottság határozatban rögzítette, hogy tavaly nem valósult meg a cégvezetés által jelzett 11 milliárd forintos megtakarítás. Közölte, hogy az idén 18 milliárd forint körül lehet a cég vesztesége, megjegyezve, ismeretei szerint a cég könyvvizsgálója a gondok miatt nem kívánja aláírni a tavalyi mérlegbeszámolót. A politikus szerint komoly gondok vannak a fővárosi vízművek háza táján is, ahol a vezérigazgató menesztését szorgalmazzák, valamint a Főtávnál és a főváros fürdőtársaságánál is.
(MTI)
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat