Tévéelnök-választás: Havasi Jánost támogatja a Fidesz és a KDNP

Havasi Jánost támogatják a pénteki tévéelnök-választáson a Magyar Televíziót (MTV) felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnökségének Fidesz és KDNP által delegált tagjai – közölte egyikük szerdán.

MNO
2008. 05. 21. 13:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hat, igen magas színvonalú pályázat közül Havasi Jánoséban látták legjobban érvényesülni a kulturális sokszínűség és a közszolgálatiság szempontjait – mondta Szabó László. Arról, miért teszik közzé döntésüket két nappal az elnökjelölés és -választás előtt, a fideszes delegált úgy nyilatkozott, „az MTV és a közalapítvány ügyeiben is mindig a maximális nyilvánosság pártján álltunk”.

Havasi János, az MTV határon túli szerkesztőségének vezetője a pályázatleadás május 5-ei határidejének lejárta után az MTI-nek csupán indulása tényét erősítette meg, annyit árulva el, hogy „klasszikus közszolgálati tévét” írt le elképzeléseiben. A kuratóriumi elnökség péntek reggel nyolc órakor ül össze, hogy – kétharmados támogatással – jelöltet állítson a posztra, a személyi javaslatot pedig hasonló arányban kell jóváhagynia a civilszervezetek delegáltjaival kiegészült nagykuratóriumnak.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.