Tornádó Bács-Kiskun megyében – átszakadt egy gát Baranyában

A Hír Televízió információi szerint tornádót észleltek a Bács-Kiskun megyei Gátérnél. Egész Kelet-Magyarországon vörös riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. A délután folyamán a heves esőzések következtében átszakadt egy halastó gátja Márokon, valamint özönvízszerű eső zúdult Csongrád városára.• Ítéletidő várható délután piros riasztással, jégesővel

MNO
2008. 05. 20. 18:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az előrejelzések szerint ezen a területen komoly viharok, felhőszakadás és jégeső várható a következő órákban. Akár 2 cm átmérőjű jégdarabok is hullhatnak, néhol 90-100 kilométer per órás széllökések is lehetnek. Éjszaka Békés, Borsod és Szabolcs megyében 50-szer riasztották a tűzoltókat a vihar miatt. Gyulán két épületbe villám csapott, egy ház teteje és egy melléképület kigyulladt. A Hortobágyon bálák gyulladtak meg.

Felhőszakadás Csongrádon

Hat helyen szivattyúznak egyszerre vizet a csongrádi tűzoltók; emellett lezárták a gimnázium környékét, ahol negyedméteresre duzzadt az esővíz – közölte a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője az MTI-vel. Az előre jelzett vihar elérte a települést, és a hat szivattyú teljes üzemben dolgozik. A tűzoltóság munkatársai négy autóval járják a várost, hogy felderítsék, hol kell a legsürgősebben beavatkozni. A belvárosban a gimnázium környékén a legrosszabb a helyzet. A közelben levő egyik utcát a tűzoltók kérésére a rendőrök nyolcvan méter hosszan lezárták, mert a víz huszonöt centiméter magasan állt meg a területen. Legutóbb vasárnap érte el egy erős zivatar a Csongrád megyei Csongrádot, akkor dió nagyságú jég hullott, mely jelentős károkat okozott a környékbeli földeken.

Ha a következő órákban délnyugat felől nem éri el újabb ciklon a Kárpát-medencét, akkor hamarosan a legmagasabb, piros jelzésről narancssárgára, vagyis enyhébb fokozatúra csökkentik a riasztást – mondta Csonka Tamás, az OMSZ munkatársa.

Gátszakadás Márokon

Átszakadt a halastó gátja kedden a baranyai Márokon; mintegy hétmillió forintos kár keletkezett – közölte a megyei katasztrófavédelem az MTI-vel. A nagy mennyiségű csapadék miatt 6-7 méter szélességben átszakadt a falu melletti halastó gátja, a víz elöntötte a tóhoz vezető utat és elérte a helyiek kiskertjeit is. Burai Béla, a község polgármestere arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a kiömlő víz ellen mintegy négyszáz homokzsákkal védekeztek. Emberéletek és házak nincsenek veszélyben, de a halastóhoz vezető út megrongálódott és komoly károk keletkeztek a halállományban is. A polgármester szerint a gát további megerősítésre szorul, ehhez még több száz homokzsákra lesz szükség. Ha a következő napokban nem lesz nagyobb eső, több kár nem keletkezhet.

Viharban ne legyünk a szabadban

A meteorológia továbbra is arra figyelmeztet, hogy viharos időben lehetőleg senki ne legyen a szabadban. Jobb kerülni az öregebb fákat, gyengébb szerkezetű épületeket és az építkezéseket, az autókkal is érdemesebb ezektől távol parkolni. Az autósokat a szakemberek arra figyelmeztetik, hogy az utakon hirtelen, nagy erejű széllökésekre és oldalszélre számíthatnak, illetve rossz látási viszonyokra.

(hírTV, MTI, hirado.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.