Kartellező tojástermelők – százmilliós GVH-s bírság

Helybenhagyta a Fővárosi Bíróság a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntését, amely szerint versenykorlátozásra alkalmas magatartást tanúsított több tojástermeléssel és tojásértékesítéssel foglalkozó vállalkozás – közölte a GVH hétfőn.

MNO
2008. 06. 23. 12:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A GVH még 2006 novemberében állapította meg, hogy a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége 2002-től kezdve versenykorlátozó döntéseket hozott. A szövetség egyebek mellett évente közölte tagjaival, hogy milyen árak betartása ajánlott, és úgynevezett információkartellt szervezett a nagyobb termelők között – áll a közleményben. A versenyhatóság azt is megállapította, hogy a Magyar Tojás Kft. tagvállalkozásai egyeztették a piaci áraikat és a piacaikat. Jogsértés miatt a GVH összesen 26,5 milliós bírságot szabott ki.

A GVH 120 millió forintra büntette a szövetséget, továbbá összesen 26,5 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Tojás Kft. tagjaira. A hatósági döntéssel az érintettek nem értettek egyet, és bírósághoz fordultak, az első fokon eljáró Fővárosi Bíróság azonban elutasította a keresetet, és teljes egészében helybenhagyta a GVH döntését.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.