Magyarországon 1952 óta köszöntik június első vasárnapján a pedagógusokat, ekkor adták át először a kiváló tanítói és tanári okleveleket az ország legjobb oktatóinak. Az oktatási tárca idei köszöntőjében úgy fogalmazott: a kormány kiemelt ügyként kezeli az oktatást, a tanári hivatás presztízsének növelését, ezért a pedagógusnaphoz kötődően, június elején elindul az Új tudás – Műveltség mindenkinek program.
A program egyik alapköve a pedagógusi hivatás presztízsének emelése. Szakszervezetek ugyanakkor úgy látják, hogy az elmúlt egy évben nem javult a pedagógusok helyzete Magyarországon.
Az oktatási tárca közlése szerint a 2007/2008-as tanévben összesen 196 132 pedagógus állt a katedrára. A közoktatásban foglalkoztatott főállású pedagógusok száma 173 756, a felsőoktatásban pedig összesen 22 376 pedagógus dolgozik. Az idei pedagógusnap alkalmából a hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozó pedagógusok eredményes nevelő-oktató munkájának, fejlesztő tevékenységének elismeréseként Teleki Blanka-díjat alapított Hiller István miniszter. A pedagógusnapi ünnepség a fővárosban június 3-án, kedden lesz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.