Segély csak közmunkával: Ivád nem vonja vissza rendeletét

Ivád a borsodi Monokhoz hasonlóan közmunkához köti ezentúl a segélyek kifizetését. A Heves megyei település vállalja döntését, és számított arra, hogy fel fogják szólítani annak visszavonására.

MNO
2008. 06. 02. 10:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A monoki példa nyomán az ivádi képviselő-testület is egyhangúlag úgy határozott, hogy mostantól a szociális segélyeket csak abban az esetben fizetik ki, ha a segélyre jogosult közmunkát vállal, illetve gyermekeit rendszeresen járatja iskolába.

Az önkormányzati rendelet a jelenlegi hatályos jogszabályok szerint törvényellenes, ám Ivády Gábor polgármester úgy fogalmazott, hogy vállalják ennek következményeit.

Illés Endre, a Regionális Közigazgatási Hivatal törvényességi és ellenőrzési főosztályvezetője elmondta, hogy Monokon és Ivádon is túlterjeszkedtek a képviselők a saját hatáskörükön, ezért a hivatal törvényességi észrevételt tesz, hogy helyezzék hatályon kívül rendeletüket. Az önkormányzatoknak harminc nap áll rendelkezésükre erre a lépésre.

Erre reagálva Ivády Gábor hozzáfűzte: számítottak erre a reakcióra, de nem vonják vissza a rendeletüket. Amennyiben az Alkotmánybíróság elé kerül az ügy, a taláros testület állásfoglalását fogadják el mérvadónak, ám bíznak abban, hogy a grémium minden körülményt és érvet mérlegelve olyan döntést hoz, amely nem sérti a tisztességesen dolgozó emberek igazságérzetét.

(heol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.