A VDSZSZ eredeti követelése az volt, hogy 10 százalékos többletbéremelést akart elérni a kiszervezett MÁV-társaságok munkavállalói számára a megajánlott 6,9 százalék felett, egyúttal a MÁV Cargo privatizációs bevételéből 250 ezer forint kifizetését követelte a szakszervezet valamennyi vasutas számára.
Ez egészült ki azzal a követeléssel, hogy a korábban bezárásra szánt 38 vasúti szárnyvonalon maradjon meg a személyszállítás, valamint a pénzügyminiszter által bejelentett további inflációnövekedést a munkáltató 1,1 százalékos béremeléssel kompenzálja.
Legutóbb július 2-án egyeztettek a felek. Bárány Balázs, a VDSZSZ alelnöke a legutóbbi egyeztetés után kritikával szólt arról, hogy a munkáltató álláspontja nem változott a követelések, illetve a még elégséges szolgáltatás ügyében. Emlékeztetett, hogy a sztrájkbizottság július 1-jei döntése szerint ha nem haladnak előre a tárgyalások, akkor két héten belül folytatják a február elsején megkezdett gördülősztrájkot.
Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője a tárgyalás után közölte: a szakszervezet továbbra is a MÁV szerint jogilag megalapozatlan követeléseket hangoztat, ezeket a vasúttársaság nem tudja teljesíteni.
(mti)