Délután indulhat meg a forgalom a Megyeri hídon

Várhatóan kedden délután négy órától haladhat át a forgalom a Megyeri hídon, amely 5 részből áll, és 1862 méter hosszban köti össze a 2-es és a 11-es számú főutat – hangzott el a hídavatást megelőző sajtótájékoztatón kedden délelőtt a helyszínen.

MNO
2008. 09. 30. 8:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hivatalos átadásra 10 órakor kerül sor, az avatóbeszédet Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mondja. A tájékoztatón Reményik Kálmán, a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy az ideiglenes forgalomba helyezési engedélyt mindig az átadás előtti napon adja ki a hatóság, így a hétfői engedélykiadásban „nem volt semmi újdonság”.

Az ideiglenes engedély is megszokott, az autópályák fele még mindig ilyennel üzemel – tette hozzá. Megjegyezte: ennek semmi köze ahhoz, hogy néhány önkormányzat nem járult hozzá a forgalomba helyezéshez. Az építés során 16 ezer látogatója volt a hídnak – mondta Windisch László létesítményvezető a tájékoztatón. Rapkay Kálmán, a Hídépítő Zrt. igazgatója pedig azt idézte fel, hogy 170 éve, 1838. szeptember közepén írták alá az első magyar Duna-híd, a Lánchíd építési szerződését.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.