Gábriel Róbert az eseményen megjelent Sólyom László köztársasági elnök és mintegy félezer hallgató, valamint az oktatók előtt azt mondta: a tíz karral működő PTE az ország meghatározó oktatási és tudományos intézménye. Fejlődéséhez, az új kihívásoknak való megfeleléséhez jelentősen hozzájárul a 2011-re felépülő természettudományi és műszaki kutatóközpont, amelynek kialakítására a kormány 6,5 milliárd forint támogatást hagyott jóvá a közelmúltban.
A Science Building elnevezésű projekt célja az alapkutatási potenciál fejlesztése a természettudományok, a műszaki és az egészségtudományok területén, amely lehetővé teszi a nagy nemzetközi pályázatokon való részvételt, európai színvonalú laboratóriumok létrehozását, továbbá hallgatók oktatását – jegyezte meg.
A rektor, aki a karok dékánjaihoz hasonlóan egy a közelmúltban elkészült, új, Zsolnay-kerámiákkal díszített láncot viselt az ünnepségen, örömét fejezte ki, hogy tavasszal az egyetem részévé vált a világ hatodik legnagyobb szőlőgénbankjával rendelkező, korábban az agrártárcához tartozó pécsi székhelyű Dél-dunántúli Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet. Ez ugyanis lehetőséget ad a jövőben borászati szakemberek képzésére, magas szintű kutatómunkák végzésére.
Gábriel Róbert arra kérte az első évfolyamos hallgatókat, tanuljanak szorgalmasan, képességeik szerint, mert a befektetett munka megtérül. Közülük kerülhetnek ki a jövő tudósai, magasan képzett szakemberei, akik hozzájárulnak Magyarország jövőjének alakításához.
Győrffy Zoltán, a PTE sajtószóvivője az MTI-nek elmondta: az egyetemnek mintegy 32 ezer hallgatója van, közülük 8 ezren most kezdik tanulmányaikat. A külföldi diákok száma fokozatosan emelkedik, jelenleg 1500-an vesznek részt német és angol nyelvű orvos-, illetve közgazdászképzésben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.