Három testületi tag igen, három tag nem szavazata, és egy tartózkodás mellett a testület elfogadta a Tilos Rádió szerződéshosszabbításra vonatkozó kérelmét – írta közleményében az ORTT sajtóirodája. Korábban az ülés egyik résztvevője más szavazati arányról tájékoztatott, akkor öt igenről és három nem szavazatról beszélt.
Csabai Gábor, az adó ügyvezetője akkor azt közölte: míg májusban „egy szikár, nyolc-tíz soros levélben” kérték a hosszabbítást, most egy kifejtőbb dokumentumot nyújtottak be, amelyben egyebek mellett megemlítették, hogy a 2003-as karácsonyi, komoly visszhangot kiváltó – a keresztény embereket sértő – eset óta még az ORTT Panaszbizottsága elé sem citálták őket.
A médiahatóság június 11-ei ülésén nem kapott elegendő számú támogató voksot a koncesszió meghosszabbítása; másnap ezt a KDNP által a testületbe delegált Tirts Tamás az öt évvel ezelőtt történtekkel magyarázta.
Az e voksolásnál tartózkodó Majtényi László ORTT-elnök napokkal később közzétett különvéleményében arra emlékeztetett: a médiatörvény szerint az ismételt vagy súlyos szerződésszegés a hosszabbítást kizáró körülmény, ám „alig képzelhető el, hogy valamely televízió tíz, bármely rádió pedig hét éven keresztül úgy működjön, hogy a médiatörvény és a szerződés olykor obskúrus rendelkezéseinek a törvény által kívánt módon feleljen meg”.
Felvetve, hogy a jogalkotónak csak azt kellene kizárnia e lehetőségből, aki a szabályokat „ismételten súlyosan megszegte”, Majtényi László megjegyezte: „gyakorlatilag nincs olyan műsorszolgáltató Magyarországon, amely törvényesen élni tudott volna a szerződés törvény szerinti megújításának lehetőségével, mégis korábban mindegyik szerződését meghosszabbította a hatóság”, ám ez a következetlenség önmagában nem lehet alapja a hosszabbításnak.
Éppen a súlyos törvénysértőkre kimondott újrázási tilalom miatt nevezi törvénysértőnek a hosszabbítást közleményében a médiahatóságba a KDNP által delegált Tirts Tamás. „Emlékezetes, hogy a Tilos Rádió súlyos törvénysértést követett el 2003 decemberében azzal, hogy műsorában többek között a keresztények kiirtására vonatkozó kijelentés hangzott el” – írta, felidézve, hogy a javaslat előzőleg, júniusban egyszer már nem kapott többséget. „Sajnálatos, hogy a személyében is új összetételű testület nem tudott a törvényesség talaján megmaradni” – tette hozzá Tirts.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.