A bűnözés miatt demonstráltak a sarkadiak

A Sarkadon történt bűncselekmények miatt tiltakoztak szombaton este a településen. A helyi fiatalok által kezdeményezett demonstráción több mint félszázan voltak

MNO
2009. 02. 22. 7:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mintegy hatvan-hetvenen voltak a Szent István téren, a mindennemű rendkívüli eseménytől mentes rendezvényen. Volt a helyiek közül is, aki Árpád-sávos lobogóval érkezett.

„Globalizált világunkban, melyet ránk kényszerítenek, az információözönnel megfojtó média és a technikai vívmányaink lehetővé teszik, hogy a fehérgalléros bűnözők országokat tegyenek földönfutóvá, nemzeteket, népeket fordítsanak egymás ellen. Ha ezt nem vesszük észre, nem emeljük fel a szavunkat, magunk is bűnösökké válunk. Ebben a helyzetben szülte a politika a másik veszélyes bűnözési formát, melyet most megélhetési bűnözésnek neveznek. Mindannyian hallottuk már ezt a fogalmat vagy így, vagy úgy. Én a megélhetésemért dolgozni szoktam, de kérem, ha a megélhetésért bűnözni is lehet?” – hangoztatta a demonstráció szónoka.

(beol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.