BKIK: az üdülési csekket nem kellene megadóztatni

Javaslatot dolgoz ki az idegenvezetői szakma helyzetének rendezésére a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) - mondta Szatmáryné Jahl Angéla, a BKIK turizmus és vendéglátás osztály elnöke szombaton, az idegenvezetők világnapja alkalmából tartott sajtótájékoztatón Budapesten.

MNO
2009. 02. 21. 20:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a világnap alkalmából szombaton és vasárnap Turizmus Hétvégéje címmel kétnapos rendezvényt tart, amelyen többi között ingyenes idegenvezetést tartanak az érdeklődők számára Budapesten. Szathmáryné Jahl Angéla úgy vélekedett, hogy az idegenvezetői szakma jogi helyzete nem megoldott Magyarországon, egyértelművé kell tenni a magyar idegenvezetők országon belüli, illetve kívüli lehetőségeit, valamint meg kell oldani a szakmai képzésüket.

Szatmáryné Jahl Angéla szerint a közeljövőben várható a kamarai előterjesztés az idegenvezetők helyzetének rendezésére. Javaslataikat elküldik a fővárosi önkormányzatnak, illetve a parlamentnek.

Az MTI kérdésére válaszolva Szatmáryné Jahl Angéla elmondta, hogy a kamara pesszimistán látja a válsággal kapcsolatban a fővárosi turizmus lehetőségeit, illetve az idegenvezetők helyzetét, mivel – számításuk szerint – az utazásra, a belföldi turizmusra jutó kereslet csökkenni fog. Tovább ronthat a belföldi turizmus helyzetén az üdülési csekk megadóztatása, a BKIK véleménye szerint az üdülési csekk adómentességét a jövőben is meg kell tartani – tett hozzá a kamara vezetője.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.