Zuschlag János meghallgatásának negyedik napján egy táblázat segítségével dátumszerűen bemutatta, az egyesületek pályázataiból milyen bevételek származtak, és azt is, hogy ezzel párhuzamosan a FIB egyes rendezvényeire mekkora összeget kellett fordítani. A vádlott részletesen feltüntette, hogy az adott civil szervezet számlájáról mekkora összeget vettek föl készpénzben vagy utaltak át onnan.
Hangsúlyozta, hogy a dokumentumokban szereplő rendezvények valós programok voltak. A FIB-es programok és az ehhez kapcsolódó kiadások listáját emlékezetéből és az internetről gyűjtött információkból állította össze védői segítségével Zuschlag János. Az összesítésből kitűnik, hogy a 2002-2003-as időszakban 30 millió forint kiadással szemben mintegy 7 millió forint bevétel állt, e különbözetet kellett „egyéb finanszírozási módszerekkel” előteremteni – közölte az egykori szocialista politikus. Az egyesületek és a FIB „pénzei” teljesen összefolytak, nem lehetett őket szétválasztani – fogalmazott a vádlott. A politikai ifjúsági szervezet folyószámlájáról lényegében csak a külügyi programok költségeit fizették.
A belföldi rendezvények finanszírozása úgy történt, hogy valaki felvette az egyesület számlájáról a pénzt, azt készpénzben átadta Zuschlag Jánosnak, aki a rendezvények szervezőinek továbbította azt – hangzott el a tárgyaláson. A táblázatban feltüntetett kiadások között szerepelt másfélmillió forint Nyers Rezső születésnapjára, egymillió forintot egy előszilveszteri bulira fordítottak, négymillió forint pedig az önkormányzati választásokkal kapcsolatos kampányköltség volt, s költöttek másfélmillió forintot az európai parlamenti választások kampányára is.
A hétfői tárgyalás rövid szünettel kezdődött, mivel a hatodrendű vádlottat, Marsovszky Balázst – a FIB egykori fővárosi elnökét – sportbaleset érte, fekvőgipszet kapott, s emiatt hétfőn és szerdán nem tud megjelenni a tárgyaláson. Ezért Fodor Endre tanácsvezető bíró ideiglenesen elkülönítette a hatodrendű vádlott ügyét. Zuschlag Jánost, aki 2007. szeptember 21-e óta előzetes letartóztatásban van, különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett csalás bűntettével vádolják. Az egykori szocialista politikus vallomásának első három napjához hasonlóan a hétfői tárgyalást is komoly sajtóérdeklődés övezi.
(MTI)
![](https://zoe-static.mediaworks.hu/vol1/images/18064477_auto_resized.jpg)
Megfutamodott Magyar Péter?