Bokros jó lenne kormányfőnek, ő sem mond mindig igazat

Kétszer is hazugságon érték a napokban Bokros Lajost, az MDF EP-listavezetőjét és javallott miniszterelnökét. Bokros az egyik internetes oldalnak letagadta, hogy 1996-ban belépett a kispesti MSZP-be, korábban az egyik kereskedelmi televízióban pedig arról beszélt, hogy elhíresült csomagjából csak három pontot ítélt az AB alkotmányellenesnek. Ezt a kijelentését a Magyar Nemzet cáfolta azzal, hogy 24 visszadobott bokrosi pontot sorolt fel tételesen. • MDF: nem a párttagkönyv a fontos

MNO
2009. 03. 20. 17:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az MSZP-be való belépésem legenda. Nem léptem be sem a szocialista pártba, sem máshová. A Horn-kormányból történt távozásom után Washingtonba, a Világbankhoz mentem dolgozni” – ezt mondta az MDF EP-listavezetője a Hírszerző című internetes lapnak az MSZP-tagságát firtató kérdésre. Kijelentését már egy 1996-ban a Mozgó Világban megjelent nyilatkozata is cáfolja. Itt erkölcsi állásfoglalással indokolja az MSZP-be való belépését, mert viszonozni szeretné azt a támogatást, amit minisztersége alatt a párttól kapott. Kitért arra is: a pártban feladatának érzi, hogy felkészítse a baloldali gondolkodású fiatal szakembereket arra, hogy profibb módon tudjanak politizálni.

Bokros kijelentését Burány Sándor, az MSZP kispesti elnöke is cáfolta a Hírszerzőnek. Burány 1989-től megszakítás nélkül vezeti a XIX. kerületi alapszervezetet. A kispesti elnök szerint Bokros 1996-ban lépett be az MSZP-be, majd néhány évvel később – mivel nem fizetett tagdíjat, és nem vett részt a helyi pártéletben – párttagsága megszűnt.

Már 1990-ben is az MSZP tagja volt

Bokros Lajos valószínűleg azt is elfelejtette, hogy már 1990-ben belépett egyszer az MSZP-be. Ekkor a szocialisták fővárosi listájának harmadik helyén szerzett mandátumot közvetlenül olyan potentátok után, mint Nyers Rezső és Katona Béla. A képviselőségről viszont két hónap parlamenti munka után lemondott, sőt 1991-ben a pártból is kilépett. Innen indul a szépen ívelő pályafutása a pénz világában. Előbb a tőzsde elnöke lesz, majd az Antall kormány a Budapest Bank élére állítja.

Nem bontotta ki a teljes igazságot a TV2-ben sem

A Horn-kormány egykori pénzügyminisztere a múlt héten hazugsággal vádolta meg Orbán Viktort. A Fidesz elnöke az egyik kereskedelmi televízióban arról beszélt, hogy a Bokros-csomag 25 pontját semmisítette meg az Alkotmánybíróság. Bokros ugyanitt Orbán után arról beszélt, hogy szerinte viszont csak hármat, azt is csak félig. Bokros megjegyezte azt is, hogy Orbán tudatosan félrevezeti a közvéleményt, ami nem helyes magatartás egy volt miniszterelnöktől.

A Magyar Nemzet a testület akkori döntése alapján utánaszámolt, és kiderült: Bokros hazudott. Az Alkotmánybíróság ugyanis alkotmányellenesnek mondta ki a Bokros-csomag 68. paragrafusának kilenc pontját, a 79. paragrafus két bekezdését, a 92. paragrafus nyolc pontját, a 93. paragrafus három rendelkezését, valamint a 159. paragrafus két bekezdését. Ez így összesen 24 olyan rész a törvényben, amely ellentétes az alaptörvénnyel.

(MNO, hirszerzo.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.