Kerpen Gábor elnök szerdán elmondta, hogy a jogszabálycsomagban megfogalmazott eszközök sem a válság csökkentésére nem alkalmasak, sem a gazdasági növekedés beindítására. A javasolt intézkedések a munkavállalók tízezreinek jövedelemcsökkenését eredményeznék – tette hozzá. Kifejtette: nem tartják elfogadhatónak a béren kívüli juttatások megadóztatását. Ha az üdülési csekk és az étkezési jegy összegének fele adóköteles lesz, az a magyarországi szolgáltatók jelentős részének csődbe jutásához vezethet. Az sem támogatható, hogy a családi pótlék kikerülhessen az adókedvezmények köréből – tette hozzá.
A szakszervezeti vezető reményének adott hangot, hogy április 18-ig elengedő idő lesz a jogszabálycsomag visszavonására. Megjegyezte: az e napra hirdetett szakszervezeti demonstráción a PDSZ is részt vesz majd. A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) előbb április 4-re hirdetett demonstrációt, amelyet aztán április 18-ra halasztottak.
Az MSZOSZ követeli, hogy a válságkezelés eddigi megoldási iránya a „fejéről a talpára kerüljön”. Az új kormányfő vonja vissza a parlament elé beterjesztett adócsomagot, az új kormányprogram a gazdasági szempontokkal azonos súllyal vegye figyelembe a valós társadalmi, szociális helyzetet, a munkavállalók, a nyugdíjasok érdekeit.
A Liga kedden reggel még azt közölte, hogy részt vesz az április 4-re meghirdetett demonstráción, az új időpontban azonban várhatóan nem csatlakozik a megmozduláshoz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.