„Szocialistaközeli energiapókok” az MVM környékén? + Videó

A Fidesz szerint 50 milliárd forintos kárt okoztak a Magyar Villamos Művek körüli gyanús ügyletek – jelentette ki Bencsik János és Cser-Palkovics András, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szerdán Budapesten, hozzátéve: úgy tűnik, a „szocialista haveroknak” mindig jut állami pénz.

MNO
2009. 03. 25. 10:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bencsik János a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az állami tulajdonban lévő Magyar Villamos Műveket (MVM) „szocialistaközeli kajmánok és energiapókok hálózták be”, aminek következtében a hanyag és felelőtlen állami vezetők szocialista és MSZP-közeli vállalkozókkal közösen 50 milliárd forintnyi kárt okoztak az eddigi vizsgálatok alapján.



Azt mondta, „állami milliárdok indultak útnak” egy bizonyos üzleti kör offshore cégei irányába, Cipruson és Luxemburgon keresztül egészen a Kajmán-szigetekig, majd a források egy része visszatért Magyarországra, hogy belőle újabb befektetéseket lehessen megvalósítani.

Cser-Palkovics András úgy vélte: miközben Gyurcsány Ferenc és a szocialisták brutális megszorításokkal sújtják a magyar embereket, és arról beszélnek, hogy nincs pénz az országban, kiderül, hogy a haveroknak mindig jut állami pénz. Mindig jutnak 100 milliók és milliárdok átláthatatlan, gyanús állami ügyletetekre, amelyekben mindig felmerül egy szocialista országgyűlési képviselő vagy a cége – tette hozzá. Szerinte Gyurcsány Ferenc és párttársai félnek a lelepleződéstől, ez magyarázza, hogy a miniszterelnök egy nyilatkozatában miért támadta meg az ügyészséget és a bírákat.

Bencsik János, Tatabánya fideszes polgármestere az ügy részleteiről szólva elmondta, hogy korábban a szocialista Kapolyi László tulajdonában lévő cég visszamondta a Vértesi Erőművel megkötni szándékozott áramvásárlási szerződést, amelynek következtében 11 áramkereskedő 20 milliárd forintos veszteségét szeretné az erőművel, illetve az MVM-mel megtéríttetni.

A politikus azt mondta, hogy a Kapolyihoz kötődő cég állami források igénybevételével korábban meg akarta vásárolni az állami tulajdonban lévő Vértesi Erőművet, így az MVM a Kapolyival közösen magalapított cégbe több tízmilliárd forintot utalt át. Bencsik János szerint ezen források egy jelentős része Luxemburgba került, majd egy része visszaérkezett az MVM pénztárába a Vértesi Erőmű vételárelőlegeként megjelölve, míg a pénz egy másik része továbbjutott a Kajmán-szigetekre. A fideszes politikus közölte: a napokban a Vértesi Erőmű igazgatósága úgy döntött, büntetőfeljelentést tesznek hűtlen, hanyag kezelés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.