Üzlettársi segítség: Kóka lobbizik Bajnaiért

Volt üzlettársa, Kóka János lobbija segítségével válhat kormányfőjelöltté Bajnai Gordon. Az SZDSZ ügyvivői négy órát tanácskoztak. A megbeszélés délután kettő órakor ért véget. Arról nincs információ, hogy miről egyeztek meg, de várhatóan még 3 óra előtt ismét egyezetésbe kezdenek a szocialista párttal.• Az SZDSZ elutasítja a „klónok támadását”?• A zalai szocialisták küzdelemre szólítják Gyurcsányt

MNO
2009. 03. 29. 12:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kölcsönkenyér visszajár. Volt üzlettársa emelheti miniszterelnökké Bajnai Gordont. Az SZDSZ frakció-vezetője és a jelenlegi gazdasági miniszter üzleti kapcsolata egy évtizede kezdődött, amikor a Bajnai által irányított Wallis társult Kóka Jánossal a Horn-kormány idején állami megrendelésekkel kitömött Elender informatikai cég visszavásárlására. 2004-ben, első kormánya alakításakor Gyurcsány Ferenc eredetileg Bajnai Gordont szemelte ki gazdasági miniszternek, de Bajnai akkor nemet mondott, és Kóka Jánost ajánlotta maga helyett.

Az SZDSZ ügyvivői testülete és országgyűlési frakciója négy órán keresztül tanácskozott a pártházban. Szombat este még úgy tűnt, a liberálisok nemet mondanak majd Bajnaira, akit egyikük Gyurcsány Ferenc klónjának nevezett. Éjszaka azonban beindulhatott Kóka János telefonos lobbija, mert az Index értesülése szerint a meccs reggelre már döntetlenre állt.

Szombaton az MSZP-s Karsai József úgy nyilatkozott a hírTV-nek, hogy sejti, miért fogadná el Bajnait a „Kóka-csapat”, de nem mondja el, mert „így is van elég baja”. A hírTV helyszínen tartózkodó riportere pedig azt mondta el, hogy a liberálisok tanácskozásának megkezdése előtt Gusztos Péter azt írta ki egy közösségi portál üzenő falára, hogy „jöjjön aminek jönnie kell”.

Mennyivel lesz stabilabb?

Ha az SZDSZ végül megszavazza Bajnai Gordon miniszterelnök-jelöltségét, de a szavazás nem lesz egyhangú, úgy csak részben teljesül Gyurcsány Ferenc elvárása az új kormánnyal szemben. A miniszterelnök – a többi között – azzal indokolta távozását, hogy az ő személye akadályozta a változásokhoz szükséges stabil kormánytöbbség megteremtését. Kérdés, mennyiben lesz stabilabb a parlamenti többsége az új kormánynak, ha az SZDSZ-t már a Gyurcsány-utód kiválasztása is megosztotta.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.