Hármas gyilkosság – „Ha a lány nem lesz az övé, másé se legyen”

A vádirat ismertetésével kedden megkezdődött a tavaly májusban elkövetett makói hármas gyilkosság ügyének tárgyalása a Csongrád Megyei Bíróságon. A 27 éves, helybéli P. Józsefet előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés, kifosztás, valamint jármű önkényes elvételének bűntettével vádolja az ügyészség. • Kezdődik a makói hármas gyilkosság tárgyalása

MNO
2009. 05. 05. 7:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vádirat szerint a vagyon elleni bűncselekmények elkövetése miatt már többször büntetett férfi Makón 2008. május 17-én egy családi házban meggyilkolta az ott lakó 78 éves nőt, annak 21 esztendős lányunokáját és a fiatal nő korábbi udvarlóját. A vádlott gyerekkora óta baráti viszonyban volt az egyik későbbi áldozattal, egy fiatal makói férfival, aki hatéves kapcsolat után, 2008 februárjában szakított a barátnőjével, egy 21 esztendős lánnyal. A későbbi sértett a szakítást nehezen viselte, többször is hívta telefonon a lányt, hogy térjen vissza hozzá. A lány azonban megismerkedett egy másik férfival, ezért nem akarta felújítani a kapcsolatot. A később meggyilkolt férfi olyan kijelentést is tett a vádlott előtt, hogy „ha a lány nem lesz az övé, másé se legyen”.

2008. május 17-én a férfi megállapodott a lánnyal, hogy elmegy a lakásába az ott maradt holmijáért, egy számítógépért, tévéért, ruhákért. A férfi megkérte a vádlottat, hogy tartson vele, s ölje meg őt és a lányt is. P. József ebbe hallgatólagosan beleegyezett. A két férfi egy-egy kést vett magához, megvárták, míg a lány szülei távoznak a házból, majd odamentek a lakáshoz. Ott a lány és korábbi barátja vitába keveredtek. Amikor a lány leguggolt, a vádlott elővette 12 centiméteres pengéjű kését és hátulról megszúrta a sértettet. P. József több mint tíz alkalommal szúrta és vágta meg az áldozatot, aki a helyszínen elvérzett. Közben a korábbi barát kését a kezében tartva a ház folyosóján járkált. Amikor a lány 78 esztendős nagymamája a lakrészhez érkezett, a férfi fellökte az idős asszonyt.

A földre került nőt a vádlott tizenegy alkalommal megszúrta, a döfések olyan erejűek voltak, hogy a kés pengéje eltörött. Az asszony azonnal életét vesztette. Ezt követően a két férfi vitatkozni kezdett, dulakodtak. A vádlott elvette a férfitól a nála lévő kést, nyakon döfte áldozatát, majd többször megszúrta és megvágta a férfit, aki életét vesztette. A kés pengéje kiszakadt a markolatból. A bűncselekményt követően a vádlott bezárta a lakást, majd a férfi gépkocsijával elhajtott. A járművet P. József Hódmezővásárhelyen hátrahagyta, előbb azonban magához vette a kocsiból a férfi 50 ezer forintját és kisebb értékű műszaki eszközeit. Autóbusszal Szegedre, a testvéréhez utazott, majd elment szórakozni. A férfit másnap délután egy vendéglátóhelyen fogták el a rendőrök.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.