Sárga riasztás: viharos szél az ország több területén

Viharos széllökések alakulhatnak ki szombaton az ország több területén az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján kora reggel közzétett riasztás szerint.

MNO
2009. 05. 02. 6:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Főként a Dunántúlon és az Északi-középhegységben helyenként viharos, óránként 60-70 kilométeres széllel kísért zivatar lehet. Az északi, északkeleti szelet a Dunántúl nyugati részén és északkeleten az esti órákig zivatartól függetlenül is kísérhetik helyenként 60-65 kilométeres széllökések. E területekre az OMSZ első szintű, sárga riasztást adott ki. A sárga szín a bizonyos körülmények között már potenciálisan veszélyes, de viszonylag gyakori és nem szokatlan jelenségeket jelzi a riasztási rendszerben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.