Biciklis mentőt szeretnének

A mentőrobogó sikere után a biciklis mentésben is lát fantáziát Siklósi Gábor, a Főnix mentőrobogó-szolgálat csoportvezetője.

MNO
2009. 06. 03. 5:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Siklósi Gábor közölte: a napokban Londonba megy, hogy az ott már bevált biciklis mentést tanulmányozza, s azt, miként lehet a külföldi tapasztalatokat átültetni a magyar viszonyokra. Elképzelése szerint a biciklis mentő elsősorban a balatoni strandokon, a Velencei-tó környékén és egyéb, népszerű nyaralóhelyeken tudna a bajba jutottakon segíteni. Siklósi Gábor közölte azt is, hogy sikeresek a mentőrobogósok, egy hónap alatt több mint száz esetben riasztották őket.

Korábbi tájékoztatása szerint az idén nyáron már nemcsak a Duna pesti, hanem budai oldalán is tudnak segíteni a bajba jutottakon mentőrobogóikkal. A mentőautókhoz hasonlóan felszerelt két kétkerekűnek különösen csúcsforgalomban óriási a jelentősége. A Főnix együttműködik az Országos Mentőszolgálattal (OMSZ). A 104-es szokásos telefonszámon lehet őket elérni, majd az OMSZ központjában döntik el, hogy az adott esetben autó vagy robogó induljon a helyszínre. Ez attól függ, milyen típusú a veszély, és mekkora az adott területen és időszakban a forgalom. A főváros turistaövezeteiben, a budai Vár és a Váci utca környékén az OMSZ is üzemeltet két robogót.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.