Hatalmasat bukott az SZDSZ, Fodor megteheti ajánlatát

Hétfő reggel nyolc órakor megkezdődött a Szabad Demokraták Szövetsége ügyvivői testületének ülése, amelyen várhatóan felajánlja lemondását Fodor Gábor pártelnök, miután a liberálisok egyetlen képviselőt sem küldhetnek az Európai Parlamentbe. • Kudarcként értékeli: Fodor hétfőn felajánlja lemondását• A Fidesz–KDNP 14 mandátumot szerzett az EP-választáson

MNO
2009. 06. 08. 6:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az SZDSZ vezetője vasárnap éjszaka az európai parlamenti választások eredményének nyilvánosságra kerülését követő sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a másnapi ügyvivő testületi ülésen felajánlja lemondását. A politikus akkor kijelentette, hogy a választási eredmény az SZDSZ számára kudarc. Hozzátette a „választók megbüntettek minket, és ezt tudomásul is kell vennünk”.

A pártelnök szerint a „büntetés” feltehetően a több éves politikájuknak is szól, de részletekbe egyelőre nem akart bocsátkozni, mert véleménye szerint az okokat higgadtan és nyugodtan kell elemezniük. Fodor Gábor kérdésre válaszolva vasárnap azt mondta, szerinte a választók nem a liberális politikára mondtak nemet, mert ő a végeredményben az elmúlt évek koalíciós kormányzására mondott ítéletet látja.

Hozzátette, hogy a mostani eredményt figyelmeztető jelként kell tudomásul venniük. A Fidesz–KDNP 14, az MSZP 4, a Jobbik 3, az MDF pedig 1 képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe a vasárnapi választás eredményeként.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.