Tarolt a Fidesz Sárospatakon, Várpalotán és Üllőn is

Egy időközi országgyűlési képviselő-választást és hét időközi önkormányzati választást is tartottak vasárnap az európai parlamenti választással egy időben. Tarolt a Fidesz Sárospatakon, Várpalotán és Üllőn is.• Fideszes váltott fideszest Üllőn • Várpalotán is tarolt a Fidesz • A Fidesz jelöltje győzött Sárospatakon

MNO
2009. 06. 08. 6:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az alacsony részvételi arány miatt érvénytelen lett az időközi egyéni országgyűlési képviselő-választás első fordulója Baranya 3. számú választókerületében. A Baranya megyei Magyaregregy és Sumony, illetve a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Zemplénagárd polgármesterévé független jelölteket választottak. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sárospatakon a Fidesz–KDNP–Nemzeti Fórum Egyesület jelöltjét választották önkormányzati képviselővé, a tiszaújvárosi önkormányzat új képviselője az MSZP jelöltje lett, a Veszprém megyei Várpalotán és a Pest megyei Üllőn fideszes önkormányzati képviselőt választottak.

Fidesz-jelölt kapta a legtöbb szavazatot

Érvénytelen lett az alacsony részvételi arány miatt az időközi egyéni országgyűlési képviselő-választás első fordulója Baranya 3. számú választókerületében vasárnap. Az érvényességhez több mint 50 százalékos részvételre lett volna szükség, ám a választópolgároknak csak mintegy 30 százaléka ment el voksolni. A legtöbb szavazatot Kővári János, a Fidesz–KDNP jelöltje kapta. Azért tartottak időközi választást, mert Toller László – cselekvőképességét kizáró gondnokság alá helyezésével – a közelmúltban elvesztette választójogát, így parlamenti mandátumát is.

Magyaregregy polgármesterévé Fülöpné Rákosa Ildikó független jelöltet választották. Az időközi választást azért kellett kiírni, mert az előző polgármester, Piller Tibor március 10-én elhunyt. Sumonyban Orsós József független jelölt nyerte a polgármester-választást, ahol a képviselő-testület öt tagját is megválasztották a vasárnap tartott időközi voksoláson. A választást azért tartották, mert a képviselő-testület márciusban feloszlatta önmagát. A döntéshez az vezetett, hogy a képviselők és a polgármester között feszültség alakult ki a község gazdálkodásával kapcsolatban. Zemplénagárd új polgármestere a független Szajkó Anna lett. Az időközi választást azért kellett kiírni, mert Barathy György, a település korábbi (független) polgármestere egészségügyi okokra hivatkozva lemondott.

Sárospatakon, Üllőn és Várpalotán is a Fidesz nyert

Sárospatakon Sikora Attila, a Fidesz–KDNP–Nemzeti Fórum Egyesület jelöltje nyert az időközi önkormányzati választáson. A választást azért kellett kiírni, mert Kőszegi Bertalan, a választókerület eddigi független képviselője betegség miatt lemondott posztjáról. Tiszaújváros 6-os számú választókerülete új önkormányzati képviselőjének Hok Csabát (MSZP) választották meg. Az időközi képviselő-választást azért kellett kiírni, mert a választókerület eddigi MSZP-s képviselője, Márkus Gábor lemondott. Várpalotán Juhász Attilát, a Fidesz–KDNP jelöltjét választották meg önkormányzati képviselővé a 7. számú választókörzetben. A Tési dombon és a loncsosi városrészben a korábbi független képviselő lemondása miatt kellett időközi önkormányzati választást tartani. Üllőn a Fidesz és az Üllői Polgári Kör közös jelöltje, Kiss Tibor nyerte az időközi önkormányzati képviselő-választást, a településen korábban lemondott egy szintén fideszes képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.