Baloldali tüntetők „nyitották meg” az MSZP kongresszusát

A nyilvánosság teljes kizárásával megkezdődött az MSZP kongresszusa szombat reggel a zuglói Vasúttörténeti Park mozdonyfordítójában. A küldötteket kisebb demonstráció fogadta. • Lendvai az új elnökséggel már 2010 utánra készülne • Kiss értékelne, szembenézne, majd kezdeményezne • Nem lesznek személyi kérdések az MSZP-kongresszuson

MNO
2009. 07. 04. 8:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kongresszus kezdetén a több mint 680 küldött dönt az ügyrendről, ezen belül arról is, hogy zárt legyen-e az ülés, ahogyan ezt az ügyrendi bizottság javasolta. Az országos elnökség napirendként azt javasolta, hogy elsőként az MSZP helyzetét értékeljék, majd vonják meg a kormányzati munka mérlegét. Ezt követően vitassák meg a 2010-es választásokra való felkészülés tartalmát és menetrendjét, valamint a baloldali politika új feladatait. Vitaindítót mond Lendvai Ildikó pártelnök, Bajnai Gordon miniszterelnök és Mesterházy Attila, a parlamenti frakció vezetője.

A tervezett menetrend szerint a küldöttek több mint hat órában vitázhatnak ezekről a témákról, ezután az országos elnökség, figyelembe véve az elhangzottakat, kialakítja a kongresszusi határozatot, amelyről szavaznak. Lendvai Ildikó pénteken újságíróknak azt mondta, hogy a kongresszus egyetlen személyi kérdéssel foglalkozik: létrehozza és kibővíti a párt országos választási bizottságát, amely választási időszakban a párt ideiglenes politikai kormánya.

Demonstráció fogadta a küldötteket

Kisebb demonstráció fogadta az MSZP kongresszusára érkező küldötteket szombaton reggel a XIV. kerületi Vasúttörténeti Park bejárata előtt. A Magyar Kommunista Munkáspárt hat tüntetője két óriási transzparensének egyikén az volt olvasható: „Idevezetett 20 év álbaloldali politikája”. A politika szóban a t betűt behajtani tilos táblában ábrázolták. Géczi Attila, a Munkáspárt országos elnökségének tagja az MTI-nek azt mondta, arra akarják felhívni a figyelmet, hogy az elmúlt húsz év MSZP által művelt baloldali politikája hova vezetett.

A park főbejárata előtt, az utcán 20-30 újságíró, fotós és operatőr várakozik. A Vasúttörténeti Park a rendezvény miatt szombaton zárva tart.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.