Kaszab Csaba henceg, Révész Máriusz magyarázatot kér + Videó

Írásbeli kérdéseket tesz fel Kaszab Csaba volt kőbányai szocialista alpolgármester ügyében az igazságügyi és rendészeti miniszternek és a legfőbb ügyésznek Révész Máriusz. A fideszes országgyűlési képviselő azért fordul Draskovics Tiborhoz, mert Kaszab azzal hencegett: ügyét az ügyészségi szakaszba utalják vissza, és korábban tett, feltáró jellegű vallomását sem fogják figyelembe venni.

MNO
2009. 07. 31. 10:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Révész Máriusz pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján közölte: kőbányai szocialista politikusok arról beszéltek neki, a kétéves börtönbüntetésre ítélt, de azt meg nem kezdő Kaszab Csaba azt hangoztatta, hogy ügyét az ügyészségi szakaszba utalják vissza, és korábban tett részleges, feltáró jellegű vallomását sem fogják figyelembe venni.



A fideszes politikus emlékeztetett arra, hogy a volt alpolgármestert vezető beosztású hivatalos személy által folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntette miatt ítélték két év börtönbüntetésre, amit tavaly márciusban másodfokon is jóváhagytak. Hozzátette: Kaszab Csaba szabadságvesztése megkezdésére előbb halasztást kért, majd ügyét a Legfelsőbb Bíróság visszautalta a másodfokon eljáró bírósághoz. A politikus elmondása szerint arra kíváncsi, miért nincs végrehajtható ítélet az ügyben és igaz-e, hogy az ügy újra ügyészségi szakaszba került.

Az eset hátterét ismertetve azt mondta, hogy korábban Kőbánya a belterületi földek ellenértéke miatt az egyik leggazdagabb önkormányzattá vált. „A helyi szocialisták környékén feltűnt több kétes hírű vállalkozó” – tette hozzá, úgy fogalmazva, hogy ennek az ügynek volt „egyik emblematikus figurája” Kaszab Csaba, akit feljelentett egy vele elszámolási vitába keveredett másik szocialista vállalkozó. Közölte, hogy a volt alpolgármester részletes beismerő vallomást tett. Ezt követően két év börtönbüntetésre ítélték és az ítéletet másodfokon is jóváhagyták. Kaszab Csaba azonban a mai napig nem kezdte meg büntetése letöltését, előbb halasztást kért majd fellebbezett, s eljárási hiba miatt a Legfelsőbb Bíróság új eljárásra kötelezte a másodfokon eljáró bíróságot – tette hozzá.

Révész Máriusz elmondta, hogy korábban beadott egy írásbeli kérdést az igazságügyi miniszterhez, de azt a választ kapta, hogy a bíróságok a tárcától függetlenül működnek. Most újabb kérdésekkel fordul Draskovics Tiborhoz. Közölte, hogy Kaszab Csaba önkormányzati képviselővé választásakor kiszállt a cégéből; lemondását követően megváltoztatott néven a gyermekei működtetik a társaságot. A cég több száz millió forintos megrendelést kapott a kőbányai önkormányzattól – jelentette ki a fideszes képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.