„Magyarország továbbra is a régió beteg gyermeke”

A magyar gazdaságról a mai napon is olyan szakértői vélemények, sajtóhírek jelentek meg, amelyek egyértelműen mutatják a kormányzati politika kudarcát és azt, hogy a Bajnai-kormány alkalmatlan a válság kezelésére – olvasható Cser-Palkovics András közleményében. • A versenyképesség további romlását mérte a GKI• „Ezt az országot az MSZP tette tönkre!”

MNO
2009. 07. 20. 9:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz helyettes szóvivője szerint Magyarország továbbra is a régió beteg gyermeke. Cser-Palkovics szerint tovább romlott hazánk versenyképessége, jelenleg nem látszik, hogy az egyes szakterületek, programok hogyan illeszkednek egy hosszú távú stratégiába. Hozzátette: drasztikus mértékben, 10,1 százalékkal esett vissza az építőipari termelés is.

A Gyurcsány–Bajnai-korszak kizárólag újabb és újabb megszorításokban gondolkodó politikája a válságot kezelni nem, legfeljebb félrekezelni tudta – vélte. Ez nem csoda, hiszen azok, akik tönkretették Magyarországot, nem lehetnek alkalmasak annak a válságnak a kezelésére, amit éppen maguk okoztak – tette hozzá. Cser-Palkovics véleménye szerint ők csak azokban a módszerekben hisznek és azokat az eszközöket alkalmazzák, amelyek csődöt mondtak, és amelyek miatt idejutott a világ és benne Magyarország.

(OS)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.