Nem hagyják válasz nélkül a szúnyoginváziót Százhalombattán

Szinte teljesen megszűnhet a szúnyoginvázió Százhalombattán – közölte a város polgármestere kedden.

MNO
2009. 07. 21. 9:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vezér Mihály elmondta: a polgármesteri hivatal a tizenkettedik irtást végeztette a múlt hétvégén a Duna-parti városban, ahol – csakúgy, mint az ország más, víz közeli helyein – a nagy esőket követő kánikula miatt robbanásszerűen elszaporodtak a vérszívók.

A rovarok erőteljes támadására válaszul negyven százalékkal bővítették a gyérítési területet, s az utóbbi időszakban a városhatárhoz közeli helyekre is sikerült juttatni az irtáshoz használt szerből. A földi és légi, kémiai és biológiai gyérítést az ezzel a feladattal megbízott, két cégből álló konzorcium végzi. Az idei szezonban 14,3 millió forintot különített el a város szúnyogirtásra – mondta a polgármester A földi és légi kémiai gyérítést mintegy 515 hektárra terjesztik ki, míg a légi biológiai védekezés 50 hektárt érint.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.