A paksi üzlet az ötvenharmadikként regisztrált szociális bolt Magyarországon, az elsőt januárban nyitották Budapesten, Ferencvárosban. Ennek vezetője, Bertók Mária a paksi bolt nyitásakor elmondta, hogy nagyon jó tapasztalatokat szerzett, kedvező árakat tudnak biztosítani annak köszönhetően, hogy közvetítő nélkül, a termelőktől szerzik be az árut. Az átlagosnál kisebb ugyan a haszonkulcs, amit a Magosz 20 százalékban maximált, ezt azonban ellensúlyozza a nagyobb forgalom – tette hozzá.
Budai Gyula elmondta, hogy nagy az érdeklődés a bolthálózat iránt, fél év alatt több mint ötven üzletet nyitottak, s közel nyolcszázan jelezték, hogy csatlakoznának. Tolnában folyamatban van a szekszárdi és a dombóvári szociális bolt engedélyeztetése. A szövetségi igazgató kifejtette, hogy van elegendő áru, főként gyümölcs és zöldség, akár több száz szociális üzlet ellátására. A Magosz – mint mondta – közvetítői szerepet játszik, összehozza a termelőket és a kiskereskedőket. Meghatározzák a beszállítói és értékesítési árakat is a hálózat tagjai számára.
A Magosz az első szociális bolt létrehozásával a tagjainak szeretett volna segíteni abban, hogy megszabaduljanak az eladhatatlannak tűnő áruktól, de ma már nem csak a szövetség tagjai a beszállítók. A boltokban, így a paksiban is, főként környékbeli termelők portékáit kínálják, és az árukészlet mindenhol más és más, függ az üzlet profiljától – közölte Budai Gyula.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.