Szándékosan gyújtották fel az autókat?

Minden bizonnyal szándékos gyújtogatás miatt kapott lángra két autó, és sérült meg további 16 jármű tegnap hajnalban egy X. kerületi teremgarázsban. A VIII. kerületben egy biztonsági őr kocsiját gyújtották fel, miközben a férfi az autóban ült. • 16 autó sérült a tűzben

Vass-Gabay Dorka
2009. 07. 29. 14:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tűz a Liget utca egyik kétemeletes épületének garázsában keletkezett, a tűzoltók két vízsugárral kezdték meg a lángok megfékezését, összesen tizenegy autó ment ki a helyszínre és 40 tűzoltó végezte az oltási munkálatokat – tájékoztatta Dobson Tibor, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság ügyeletese tegnap a távirati irodát. A nagy füst miatt az épület lépcsőházát is át kellett szellőztetni, személyi sérülés szerencsére nem történt.

Csillag Melinda, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese a Magyar Nemzet kérdésére elmondta, a rendőrség munkatársait azért riasztották, mert felmerült, hogy szándékosan elkövetett bűncselekmény történt, a hatóság közveszély okozása miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen.

A főváros VIII. kerületében is felgyújtottak egy gépkocsit, miközben egy biztonsági őr benne tartózkodott. A tüzet sikerült gyorsan eloltani, és a férfi is időben ki tudott szállni az autóból. Csillag Melinda elmondta, a biztonsági ember a gépkocsi rakterében volt, mikor az autó lángra kapott, az eddigi adatok alapján vélhetően itt is szándékos gyújtogatás történt. A rendőrség munkatársai nem sokkal később egy közelben lévő személyt előállítottak, ő gyanúsítható a bűncselekmény elkövetésével. Kihallgatása megkezdődött, ám részleteket a sajtóügyeletes nem tudott közölni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.