A legfrissebb előrejelzés szerint szombaton 864 centiméterrel tetőzik a Duna. Pénteken 857, hétfőre pedig 842 centiméteres vízállást mutat a vízügyi előrejelzés a folyam bajai szakaszán. Kedden nyúlgátakat építettek a jurtagarázsoknál – ez a legmélyebben fekvő pont. Úgy tűnik, sikerül megvédeni.
Megerősítésre szorul a Futrinka utca utáni töltésszakasz, ott is védekeznek. Ugyanakkor csütörtökön vízi és közúti forgalmi korlátozásokat rendeltek el. Tíz órától tilos hajózni a Sugovicán, azaz hajózási zár lépett érvénybe. A vízi rendőrök ellenőrzik, hogy senki se motorcsónakozzon. Déltől szárazföldön az árvízi védekezők, a vízügy és a Gemenc Zrt. dolgozói, valamint az ingatlantulajdonosok hajthatnak be a Nagy-Pandúr-szigetre. Csak a garázsokig, mert a Mazsola és a Futrinka utca autóval nem közelíthető meg.
A fő cél a katasztrófaturizmus megelőzése, kiszorítása – hangsúlyozta a polgármester. Minden bizonnyal lesz mód vis maior pályázatra, ezzel a lehetőséggel él majd Baja – tette hozzá. A határőrség és a tűzoltóság megfelelő tartalékokkal rendelkezik, ha több dolgos kézre lesz szükség. Váltott műszakban kint vannak a hivatal munkatársai és a Kommunális Kft. is harmincöt fővel. A közmunkásokkal együtt mintegy nyolcvanan dolgoznak a Nagy-Pandúr-szigeten. A belvárosi Petőfi-sziget ilyen vízállásnál nincs veszélyben, 870 centiméterig nincs ok a beavatkozásra. Dunafürdőn az ár levonultával lesz dolga az önkormányzatnak. Ezért az üdülőövezettel külön ülésen foglalkozik majd a védelmi bizottság – számolt be a polgármester.
(baon.hu)