A felemelkedéshez távoznia kell a szocialista garnitúrának

Nyugat-európai egyetemeken hírnévre szert tett magyar tudósok társaságában konferencián vett részt Orbán Viktor, a Fidesz elnöke pénteken Siófokon. A Polgári Magyarországért Alapítvány Nemzeti Művészeti Szalonja által szervezett tanácskozáson Magyarország szellemi újjáépítéséről folytattak eszmecserét – áll a Fidesz közleményében.

MNO
2009. 09. 04. 17:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A résztvevők – a tudósokon kívül művészek, politikusok – egyetértettek abban, hogy a jövő tavaszi választások esélyt adnak arra, hogy lezárjunk egy korszakot, és Magyarország végre elindulhasson a felemelkedés útján – olvashatjuk. A konferencián felszólalók mindegyike a változás, a változtatás elkerülhetetlenségéről, egy új politika sürgető szükségességéről beszélt, felhívva a figyelmet arra is, hogy a nemzet jövőjét tiszta, egyértelmű morális és szellemi alapokra, széles körű társadalmi konszenzusra kell építeni. Mindehhez azonban az szükséges – fejtették ki többen –, hogy az erkölcsileg egyáltalán nem feddhetetlen jelenlegi szocialista garnitúra távozzon – áll a Fidesz közleményében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.